Nazywam się Natalia Sobczak, chęć założenia hodowli psów zrodziła sie już bardzo dawno temu. Przez wzgląd na swoją psią pasję wybrałam kierunek studiów- medycyna weterynaryjna. Aby uzyskać odpowiednią wiedzę i doświadczenie przez minione lata odwiedzałam prywatne hodowle w Polsce, Niemczech i Szwajcarii. Miałam przyjemność poznać i współpracować z hodowcami: golden retriverów, berneńskich psów pasterskich, bullterierów, buldogów angielskich oraz małych papillonów. Mimo coraz większej znajomości rożnych ras, żadna mnie naprawdę nie urzekła. Podczas dwu-miesięcznego pobytu w Bawarii w 2005 roku spotkałam dwie suczki obdarzone niesamowitą inteligencją, ciekawym charakterem… i nietypowym wyglądem. To były owczarki australijskie. Wtedy wiedziałam już na poczet jakiej rasy chciałabym inwestować swoją wiedzę i czas. Mimo wielkiej chęci posiadania aussie, z braku czasu i warunków nie mogłam pozwolić sobie na wymarzonego psa.

Moja pierwsza suczka hodowlana (na razie jedyna) urodziła się 25.06.2007 roku w Czeskiej hodowli. Pierwszy raz zobaczyłam swoją pociechę w wieku jej 3 tygodni. Już podczas pierwszych minut spontanicznie powstało domowe imię Exe. Nad nazwą dla swojej hodowli nie myślałam za długo, nie siliłam się na skomplikowane, nazbyt ambitne nazwy… przydomek powstał na kilka chwil po odbiorze mojej suczki – EXENATA. Exe oznacza imię mojego pierwszego, wymarzonego aussie, który jest dla mnie motorem napędzającym do coraz bliższego poznania zawiłości hodowlanych rasy. NATA- ma dwojakie znaczenie. W pierwszej kolejności oznacza “narodziny” od łacińskiego słowa: natus. Po drugie jest skrótem od mojego imienia, wyrażającym duet- psa i jego przewodnika.

Zawodowo zajmuję się rehabilitacja i fizjoterapią zwierząt z naciskiem na psy sportowe ( www.vetmobility.pl ). To właśnie szkolenie i sport zajmują nam każdą wolną chwilę.  Podczas treningów, warsztatów, seminariów nie tylko Exe poznała swoich kompanów do zabaw, ale i ja poznałam szereg osób naładowanych pozytywną energią, z którymi chętnie dzielę czas i swoja pasję.  Staramy się cały czas wspólnie rozwijać.

Hodowla EXENATA nastawiona jest na psy obdarzone chęcią do pracy z człowiekiem. Jako miłośniczka szkolenia, takich szczeniąt zawsze na pierwszym miejscu bym sobie życzyła. Oczywiście geny to nie wszystko.  Szczenięta z moim przydomkiem trafiają głownie w ręce prawdziwych pasjonatów rasy, którzy tak samo jak ja czerpią przyjemność z pracy i zabawy z psami. (niezależnie czy jest to frisbee, agility czy ratownictwo). Ze wszystkimi właścicielami jestem w stałym kontakcie, staramy się razem spotykać i omawiać zarówno sukcesy jak i problemy wychowawcze.

_______________________________________________

Exe zarejestrowana jest w ZKwP (podleglym pod FCI) jak również w ASCA (w USA).

hodowl11

hodowl7

hodowl22