FLYBALL Od 2008 roku jesteśmy członkiniami wrocławskiego klubu sportowego “Woof”, gdzie trenujemy regularnie flyball.  Największą część naszego czasu poświęcamy właśnie temu sportowi. Jest to  dyscyplina sportu, która w Polsce jeszcze raczkuje, jednak nasz wrocławski zespół stara się rozwijać i chętnie zasila swoje szeregi “piłeczkowymi” psami.

14-15.11.2009 Seminarium z Dariuszem Radomskim

Zapraszam do filmiku z treningu.

OBEDIENCE i POSŁUSZEŃSTWO Mamy za sobą pierwszy start w zawodach obedience w klasie “zero” z oceną doskonała, co daje nam przejście do startów w klasie 1. Obecnie przygotowujemy się do startów w “jedynkach”.

18.06 – 19.06.11 Zawody Obedience Klasa 0 ocena doskonała.

IPO sport, który  zawładną naszym wspólnym psio-ludzkim sercem. Łączy w sobie posłuszeństwo, obronę sportową i tropienie. Bardzo chętnie uczestniczymy w seminariach z Jackiem Lewkowiczem i pod jego bacznym okiem kształcimy się w tym zakresie.

RATOWNICTWO WODNE SPORTOWE – sympatyzujemy z Fundacją Psich Ratowników (w której regularnie treniuje Orest- Exenata Maksimum Risk). Oczywiście pies gabarytów owczarka australijskiego nie będzie nigdy pracował na poważnie w tego typu ratownictwie, jednak z powodzeniem można trenować z nim ratownictwo wodne sportowe, zaliczać egzaminy i dobrze bawić się spędzając wspólnie czas na pracy wodnej.

29.04-03.05 Majówka Ratowników Wodnych – warsztaty z ratownictwa wodnego.

PASIENIE – Exe ma mocno rozwinięty instynkt pasterski. Jako, że taka praca sprawia jej ewidentną satysfakcję, będziemy starały się w miarę możliwości czasowych rozwijać tę pasję i  dokształcać się w tym temacie.

FRISBEE - Jeden z pierwszych sportów z jakimi się spotkałyśmy, jednak- ani ja ani Exe nie czujemy do tego sportu nalezytego powołania i talentu. Traktujemy więc ten sport po “macoszemu” zostając na poziomie czysto amatorskim.

DCDC 2010 Poznań kat. starters: Natalia & Exe – 13 miejsce (FR1-28,42/FR2-27,55/T&F-4,5)

DCDC 2010 Wrocław kat. starters: Krzyś & Exe -22 miejsce (FR1-24,23/FR2-25,09/T&F-7,5)